F1 2018 - Marele Premiu al Ungariei: din nou Hamilton, iar Mercedes - Formula 1
1 Formula

Lewis Hamilton (Mercedes) a câștigat Marele Premiu al Ungariei în Hungaroring în fața Ferrari Vettel și Raikkonen.

Așa cum ne așteptam Lewis Hamilton (Mercedes) castigat Marele Premiu al Ungariei Toate "Hungaroring Înainte Ferrari di Sebastian Vettel e Kimi Raikkonen.

Un succes care i-a permis șoferului britanic să-și consolideze conducerea în curse. F1 lume 2018... Mulțumesc și tovarășului Valtteri Bottas, bine în primele trei sferturi de cursă a apărat împotriva atacurilor rivalilor, dar autorul în finala a două contacte prea „rele”: unul împotriva lui Vettel și celălalt împotriva lui Ricciardo - care a dus la o penalizare de zece secunde.

Campionatul Mondial F1 2018 - Bilete pentru Marele Premiu al Ungariei

Sebastian Vettel (Ferrari)

Al doilea, în ciuda tuturor: în ciuda faptului că s-a pierdut prea mult timp la scor și la pit stop, în ciuda contactului cu Bottas și în ciuda sănătății slabe anvelope ultra moi în partea a doua Marele Premiu al Ungariei. Sebastian Vettel nu a făcut greșeli înHungaroring doar daca ploaie în timpul calificărilor, acest lucru l-a împiedicat să ia acasă o victorie binemeritată: pentru pilotul german, acesta este al treilea podium din ultimele patru curse desfășurate.

Lewis Hamilton (Mercedes)

Un Marele Premiu al Ungariei perfect pentru Lewis Hamilton, din ce în ce mai poruncitoare F1 lume 2018... Datorită slujbei sale de scutier, Bottas a câștigat destul de ușor cea de-a treia victorie în ultimele cinci Grand Prix-uri. Totuși, dacă nu ar fi plouat ieri în timpul calificărilor, am fi vorbit despre o altă cursă: sâmbătă, pe vreme uscată, Ferrari-ul era invincibil.

Daniel Riccardo (Red Bull)

Cine a spus asta în Marele Premiu al Ungariei nu poti depasi? Tot 'Hungaroring Daniel Riccardo a început al 12-lea, a fost al 16-lea după contact la start, a fost protagonistul unei mari reveniri, a fost atins de Bottas și totuși a reușit să-l depășească pe șoferul finlandez cu Taur rosu devastat pe locul patru. A șasea cursă la rând a căzut de pe podium, dar ce cursă ...

Kimi Raikkonen (Ferrari)

Singura sclipire Kimi Raikkonen s-a întâmplat la început când a încercat (fără succes) să-l depășească pe Bottas înainte de a-i face loc coechipierului său Vettel. A contestat Marele Premiu al Ungariei bolnav critic (fără apă) și a luat discret al cincilea podium la rând: un eveniment care nu s-a mai întâmplat din 2007 (anul singurului titlu mondial câștigat de „Iceman”).

Ferrari

Pe de o parte, încă două mașini pe podium (pentru a treia oară în ultimele patru Grand Prix), pe de altă parte, cursa a pierdut (și) la boxe din cauza unei opriri prea lungi la boxe. ÎN Marele Premiu al Ungariei le Ferrari au fost foarte rapide, dar mai departeHungaroring este greu să te distrezi întotdeauna dacă nu ești în fața tuturor.