F1 2019 - Hamilton câștigă Marele Premiu al Canadei, penalizare pentru Vettel - Formula 1
1 Formula

Lewis Hamilton (Mercedes) a câștigat Marele Premiu al Canadei la Montreal, în ciuda faptului că a trecut linia în spatele lui Vettel (penalizat 5 secunde pentru acoperirea unui adversar)

Lewis Hamilton de asemenea, a câștigat GP canadian a Montreal с Mercedes în ciuda trecerii liniei de sosire în urmă Sebastian Vettel... Șofer german Ferrari De fapt, a fost amendat cu cinci secunde pentru că a terminat împotriva unui adversar britanic în turul 48.

Credite: Fotografie de Mark Thompson / Getty Images

Surse: Fotografie de Charles Coates / Getty Images

Credite: Fotografie de Peter J. Fox / Getty Images

În spatele a doi concurenți care luptă pentru F1 lume 2019 sunt Charles Leclerc, locul trei cu un roșu mai competitiv decât de obicei.

Campionatul Mondial F1 2019 - Bilete pentru Marele Premiu al Canadei

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton și-ar fi dorit să câștige pe pistă, și nu în detrimentul unei penalități impuse lui Vettel, dar cursa merge așa.

Pentru pilotul britanic, din ce în ce mai lider F1 lume 2019 - Acesta este al cincilea succes în primele șapte curse ale campionatului.

Sebastian Vettel (Ferrari)

Pentru a-l învinge pe Hamilton anul acesta, trebuie să fii perfect și Sebastian Vettel a Montreal Nu a fost. Pilotul german a fost un jucător excepțional în calificarea ieri (luând acasă stâlp), dar o greșeală făcută în cursă - ne-a lăsat loc lui Hamilton în turul 48 - a dus la o penalizare, despre care s-a discutat, dar, după părerea noastră, pe bună dreptate. În plus, reacția de după cursă nu a fost foarte matură, ceea ce l-a obligat să inverseze semnele locului întâi și al doilea.

Un al patrulea podium în ultimele cinci Mari Premii este un semn pozitiv (combinat cu performanțele excelente de viteză arătate în acesta. Marele Premiu al Canadei) dar victoria a lipsit din august trecut.

Charles Leclerc (Ferrari)

Viteză și specificitate: Acest lucru poate fi rezumat ca GP canadian di Charles Leclerc.

Pilotul de la Monaco a câștigat al doilea podium al sezonului după Bahrain, iar în Franța va încerca să smulgă locul patru în cursă. F1 lume 2019 Ferstappen.

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas nu a fost foarte consistent Montreal: rău în calificare, s-a cumpărat al patrulea în cursă și un punct bonus pentru plimbare rapida.

După șase podiumuri la rând, pilotul finlandez a ieșit din top trei pentru prima dată în acest sezon.

Ferrari

Azi Ferrari După mai bine de șapte luni de competiție pe podium, s-au dovedit a fi foarte competitivi: doi sportivi singuri erau pe podium.

Vettel este foarte rapid în calificare și în cursă (cu o greșeală care i-a costat victoria) și un loc ușor pentru Leclerc: Cavallino în creștere?